Pocztówka z ogrodu

Newspoint przeanalizował, które drzewa i krzewy cieszyły się największą popularnością wśród internautów na przestrzeni całego roku. Przebadane zostały wszystkie gatunki roślin uprawianych w Polsce. Na podstawie sumy reakcji: lajków, udostępnień i komentarzy przygotowano ranking popularności. TOP 10 każdej kategorii wzbogacono o zdjęcie, opis i wykres częstości pojawiających się w internecie wzmianek.

Projekt otrzymał nazwę „Pocztówka z ogrodu” i łączy świat offline i tradycyjne pocztówki wysyłane z wakacji ze światem online z e-kartką i analizą danych pochodzących z monitoringu internetu. Wszystkie zdjęcia i opisy roślin pochodzą z serwisu Drzewa Polski.

Ciekawym jest fakt, jak wykresy wzmianek pokrywają się z okresowym zainteresowaniem danym gatunkiem. Kasztanowce kwitną na matury – mamy pik w maju. Magnolie kwitną głównie w kwietniu a lilaki w maju – mamy maksima w tych miesiącach. Choinki szukamy w grudniu – szczyt zainteresowania świerkami i jodłami przypada na grudzień. Analogii jest cała masa.

Wszystkie nazwy drzew i krzewów badano w kontekście natury, roślin, zieleni, ogrodów, kwiatów, działek, parków, etc… Wyeliminowane zostały wpisy nie mające nic wspólnego z tą tematyką.

Jakie rośliny najbardziej lubimy i podziwiamy? Każdy ma zapewne swojego faworyta. Jak wyszło z analiz Newspoint? Zapraszamy do naszej “Pocztówki z ogrodu”!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *