Monitorujemy bose stopy

Chwila odprężenia, oderwania od codziennych spraw, wolność – to określenia, które śmiało mogłyby kojarzyć się z trwającymi wakacjami. Jak się jednak okazuje Polakom podobne uczucia towarzyszą  gdy… chodzą na bosaka po domu. To wnioski, które płyną z badania, przeprowadzonego przez Newspoint  dla marki TECE.

Barefooting czyli „bieganie na bosaka” to nowy trend, który zdobywa coraz więcej zwolenników, m.in. wśród naukowców i lekarzy. Na bazie 500 wpisów z social media, pozyskanych za pomocą narzędzia do monitoringu mediów, sprawdziliśmy co o chodzeniu boso po domu sądzą Polacy. Kiedy piszą na ten temat w sieci oraz w jakich pomieszczeniach najbardziej lubią chodzić bez kapci.

Kiedy na bosaka

Najczęściej o swoich odczuciach w sieci piszą kobiety – ponad 65% postów na temat barefootingu. Posty najczęściej pojawiają się wieczorami (ponad 31% pojawiło się między godziną 17 a 22), gdy użytkownicy social media odpoczywają po ciężkim dniu pracy.  W jaki dzień najczęściej pojawiają się wpisy? W sobotę, gdy internauci  mają czas na chwilę relaksu. Najrzadziej z kolei publikują w piątek, co wiąże się z częstymi spotkaniami towarzyskimi.

Nie wszędzie boso

Jak się okazuje Polacy mają także ulubione miejsca na przebieżki bez kapci. Na liście top pomieszczeń znalazły się m.in. łazienka, balkon i kuchnia. We wpisach zwracają jednak także uwagę, że są momenty, gdy lepiej założyć kapcie, np. gdy coś robią w kuchni.

Badanie przeprowadzone zostało w okresie styczeń – kwiecień 2016

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *